אילנה היים

אילנה היים

אילנה היים

בהחלטה להירשם ללימודי "ריפוי פשוט" הבעתי למעשה הסכמה לאפשר לעצמי לחוות שינוי, הסכמתי להניח כלים וטכניקות מגע שהיו שם לרשותי במהלך שנים רבות ,שנים של התנסות, מפגשי עבודה וריפוי עם אנשים טובים שפגשתי בדרך.

הבחירה במסלול ריפוי פשוט נבעה מתהליך של הבנה קודמת והתנסות מפעימה, שהתרחשו בי בשנים האחרונות : שילוב המגע בשירה ומפגש עם איכות ייחודית ומעודנת העוברת כרטט נוגע ומשפיע. מרגע זה ואילך החל תהליך מדהים, ארוך ומרתק, ואחטא לאמת אם אומר שהיה קל. נדרשתי להתערטל מכל מה שהיה "כסותי המקצועית", להניח לידע הרב שזרם אלי בעבר ולתת ל"ריפוי פשוטו" ולמגע ה"לחץ השווה "להיות חלק מחוויות הלימוד, העבודה ובהמשך גם היום יום.

במהלך מסע לימודי עתיר חוויות והתנסויות, גיליתי כי אני מאבדת את הקרקע היציבה שעליה צעדתי, במעבר מהיותי מנחה ומדריכה ללומדת, מתנסה, שוגה ויוצאת נשכרת בעקבות החדש. חווית הקלילות , לחץ שווה, השענות על מידע העולה מגופי מתוך נוחות וחיבור לאדמה,זאת לפני התחברות אל הגוף איתו אני מתכוננת לשיח של מגע,העבודה במרחב שמעבר לגוף הגשמי בסיוע צבעים וצורות גיאומטריות שקראתי להן בהמשך "מכשירים",כל אלה דרשו ממני הרבה פתיחות ואומץ להסכים להם,לאפשר להם להיות חלק מהעשייה שלי, תבעו ממני לפתוח חלון רחב למונחים חסרי פשר מבחינתי, בתחילת הדרך.

לימים החלה מודעות אחרת לחלחל ובתוכי נוצר דו שיח בין מיתרים וצורות במרחב (תנועה שרובה נובעת מהיותי בערנות למגע הלחץ שווה)-המימד החדש,לבין תנועה שהולדתה לא בכוח אלא בזרימה .לאט אך בעקביות נמסר לי מפתח זהב לעולם שבו מתרחשת התמרה והגשמה של מושגים "תיאורטיים" לתוך חוויה תחושתית פיזית הניתנת לתנועה והשפעה. חוויה רב מימדית המגבשת השתקפות של ה"מכשירים" מן המרחב בתוך חללי גופי ומגע חי ונע עם גוף המטופל.

עדיין, למרות התנסויות במהלך השנה וגם תוך כדי הסטאג',אני מוצאת עצמי נפלטת לרגעים לישן וברגע שעולה בבירור המאמץ בגופי, אני מבינה שעלי לחזור לפשוט, ללחץ שווה ולהקשבה למצב הנוחות שבגופי.להערכתי זאת פעם ראשונה בחיי שאני מרשה לעצמי כניסה לעבודה עם עומקים של גוף ונפש מבלי שתהיה לדרמה הכרוכה בכאב, מבלי שתהיה להכרה העוברת דרך הכאב,מקום של כבוד המכוון את העבודה. חוויה שדומה לה עד כה, לא יכולתי להרשות לעצמי, אולי בשל היותה עדינה עד כדי חריפות מאיימת,אולי בשל החשש מאובדן הקרקע והעלמות תחושת היציבות,שהיא למעשה ובדיעבד ברורה כאשלייתית לגמרי….

הרווחה הגיעה מן ההכרה בלחץ השווה, שדרכו מימד היציבות קיבל תאורה חדשה, אפקט עמוק וקיים יותר בתוך גופי פנימה, שאינו גוזל כוח ואינו ניתן להמרה ע"י מניפולציה הבאה מבחוץ.

נעמי גולדברג מורה לזן-שיאצו