מסלולי הלימוד

מכללת נעמי גולדברג לרפואה משלימה

תוכנית הלימודים : זן – שיאצו , ריפוי פשוט , סדנאות

מגמת זן-שיאצומגמת ריפוי פשוט, התפתחות כמטפל, התפתחות אישית, דרכי כמורה ומטפלת

מגמת זן-שיאצו

הבסיס ללימודים הינו זן-שיאצו. שיאצו הינו אומנות הריפוי במגע דרך לחיצה, כוונה וערור מרידיאנים – ערוצי האנרגיה בגוף. זהו פתח לעולם מופלא של ריפוי, העצמה וחום אנושי דרך שיטת מגע העוברת את כל ההגנות. מוצר נחוץ מאד במחוזותינו. כמו כן שיאצו משפר מידיית בעיות מפרקים, בעיות שלד, בעיות נפשיות ורגשיות, עיכול, לחץ דם, הריון, בעיות מחזור וכו', ונוגע במגוון החיים בצורה פשוטה ועדינה.

זן-שיאצו – מביא את הריפוי במגע לאומנות ה"אי-עשייה" – הדרך לאפשר לריפוי להתרחש בטבעיות, כשהמטפל רק תומך בפשטות מרידיאן, כיוון מסויים במרחב, או מפעיל לחץ מתמשך ואחיד.

הלימודים הינם לימודי תעודה במסלול דו-שנתי. משך הלימוד 30 מפגשים שבועיים , ארבע שעות כל מפגש.

תוכנית הלימודים – שנה א'

תוכנית הלימודים – שנה ב'

(התכנים של "ריפוי פשוט" נכללים בתכנית הלימודים של שנה א' וב')


מגמת "ריפוי פשוט"

לימודי "ריפוי פשוט" הם פתח לעולם מופלא של אמנות תרפיית טיפול במגע, שמקורותיו חבויים בכתבים סינים ויפניים עתיקים ובכל תרבות חקלאית על פני כדור הארץ. הלימודים מתבססים על זן-שיאצו – שהגיע אלינו מיפן דרך שיזוטצו מסונגה, במהלך עבודתי כמטפלת ומורה במשך כ 25 שנה, פיתחתי גישות פשוטות כדי לגעת במורכבות האנרגטית שהינה האדם. ולכן, אל עקרונות המגע המדויק והמרפא נוספה הדרך לכוון ולהקשיב ולהביא כלים אנרגטיים עוצמתיים המאפשרים ללא מאמץ ליצור ריפוי עוצמתי אישי, וקבוצתי

המהות של ריפוי פשוט

בעוד שכיוון העבודה ברוב שיטות הטיפול, הוא שהמטפל עובד על המטופל (על השרירים, השלד, מערכת המרידיאנים וכו'), ריפוי פשוט מבוסס על אחדות. הוא מבוסס על התפיסה שכל מה שהמטופל זקוק לו, נמצא גם בתוכו וגם בתוך המטפל. מכך נובעת גישה טיפולית מהפכנית, המכוונת את התהליך הטיפולי אל עבודה פנימית של המטפל, תוך חיבור למטופל ולצרכיו. התוצאה המיידית אצל המטופל היא חוויה של מרחב, העצמה והאצת תהליכי ריפוי פיזיים רגשיים ונפשיים.

* לימודי תעודה – ריפוי פשוט

לימודים אלו מיועדים לתלמידים שעברו הכשרה בזן-שיאצו בבתי ספר אחרים ורוצים להבין לעומק את השפה האנרגטית אותה פיתחתי ואותה אני מלמדת . שפה זו מכילה דרכים פשוטות ליצירת גמישות וזרימה במערכות המרידיאנים השונות, הבנה מעמיקה של תבניות האור והשפעתן על הגוף, ויכולתן להאיץ ריפוי ואת הדרך ההולכת ומתפתחת של שיטה זו, עם כלים אנרגטיים חדשים ועוצמתיים. הלימודים הינם לימודי תעודה ונמשכים 20 מפגשים של 4 שעות.

 לתיאור מפורט של הקורס… 

 "הדברים החשובים באמת" – סדנת עומק למטפלים בכל תחומי הטיפול

בסדנה של חמישה מפגשים אני מעבירה את עיקרי התורה. סדנה זו מאד מומלצת למטפלים מכל התחומים. זו סדנה עמוקה, רוויה במידע חדש המוגש בפשטות ובקלילות. התלמידים עוברים חניכה מואצת, ודרכם הטיפולית משתנה ומתעצמת לאין שיעור.

לתיאור מפורט של הסדנה…

 סיפור המסע שלי מ "זן-שיאצו" אל "ריפוי פשוט"

את סיפור המסלול אותו עברתי במהלך השנים, אני משתפת כהתבוננות במסע חיים. כשאנו מתחילים את הדרך עם שאלה, אין לנו מושג אלו תשובות יבואו אלינו.

לסיפור…

נעמי גולדברג מורה לזן-שיאצו