סודות המגע – סדנה לזוגות והורים

סודות המגע – סדנה לזוגות ולהורים

חיבוק

אחד המסעות המרתקים בעולמנו הוא מסע הזוגיות. היכולת להיפתח, לגעת ,לאהוב ולהעניק. ויחד עם זה יש כל כך הרבה מהמורות בדרך… אחת מהן היא המגע.

כן, אף אחד מאיתנו לא היה בא לעולם ללא מגע… אבל מה הסוד שלו? מדוע לפעמים נוגעים בנו בדיוק איך שאנו צריכים ולפעמים זה לא נעים, כואב, לא מתחשב וכו'? רובנו לא יודעים את התשובה, פשוט ממשיכים הלאה, לעיתים מנסים להסביר במילים מה אנו צריכים, או לרוב פשוט מוותרים… למגע יש חשיבות עצומה בתוך קשר זוגי – החום, האינטימיות, התשוקה והחושניות, כולם נחוצים בתוך המפגש הבלתי יאמן – הזוגיות.

למגע יש גם חשיבות עצומה במפגש בין הורים לילדים. הוא מרפא, משרה בטחון, מיטיב עם יכולות קשב וריכוז, נותן את הצרכים הבסיסיים ביותר. כשנותנים לילד מגע ותמיכה, הוא גדל לתוך עצמאות ועוצמה פנימית. מגע הינו שפה ישירה אל התת מודע. גם כמבוגרים, מגע נכון, ירגיע, ישרה ביטחון, ירפא ויאפשר צמיחה והעצמה.

בסדנה של שעתיים נחווה את עולם המגע מכיוון אחר. תוך כדי התנסות במגע, נחווה את היכולת להקשיב פנימה ולייצר בפנים את המרחב והחיבור להם אנו זקוקים. מה שקורה הוא שבאופן מופלא, ברגע שנקודת ההתבוננות שלנו משתנה, השותף שלנו לזוגיות ולמגע גם מקבל בדיוק את מה שהוא צריך. נוצרת תחושת רווחה ושמחה גדולה. נוצר מרחב משותף לחגוג בו. מרחב מופלא.

שמי נעמי גולדברג, לפני 25 שנה, התוודעתי אל יכולות הריפוי הטמונות בי והתחלתי בזן-שיאצו, את דרכי כמורה ומטפלת. מתנתי הענקית היא היכולת לרפא וללמד את הגוף ואת הנפש לשנות כיוונים בחיים. הבסיס לגישה הטיפולית שפיתחתי ושאותה אני מלמדת, היא השאיפה לפשטות, מתוך הידע המסורתי שקיבלתי ומתוך הידע שזרם דרכי לאלפי תלמידים.