לימודי זן שיאצו שנה א

נפתחה הרשמה
ללימודי זן שיאצו – ריפוי פשוט שנה א'

30+ מפגשים של 4 שעות + 2 סופ"ש בטבע. 

לבחירתכם ניתן ללמוד בשנת הלימודים 2019-2020:

בכיתת ערב ביום ב' 18.00 – 22.00 (גן השומרון)

 כיתת בוקר ביום ג' 09.00 – 13.00 (בנימינה)

כיתת ערב יום ד' 18.00-22.00 (תל אביב)

מתכונת הלימודים היא 150+ שעות לימוד
והם נערכים בין אוקטובר ליוני

תאריכי פתיחת שנת הלימודים  
28/10/19, 29/10/19, 30/10/19

טיפול בטבע

שנת הלימודים מהווה בית לחקירה עצמית וקבוצתית של תהליכי הקשבה דרך תחושות הגוף. מטרת העל של הלימוד היא להעיר את הלב – המרכז ממנו נובע הכל. כפות הידיים, על פי הרפואה הסינית, הן שלוחה של הלב.

בכל שיעור נארג מידע אנרגטי הכולל את כל המשתתפים ומוגש באופן בו כל תלמיד מקבל במדויק את התדרים להתפתחותו ברגע הנתון. באופן הזה, הלימוד הינו תהליך העצמה והתפתחות, הרבה מעבר לקורס מקצועי למטפלים.

אנו לומדים לאורך השנה את תבנית התנועות (קטה), המראה לנו כיצד לגשת לאדם במנחי גוף שונים(גב,בטן,צד, ישיבה), כשהמטרה, בסופו של דבר היא נוכחות שקטה וחיבור המאפשרים "אי עשייה אקטיבית", על ידי הפעלת תודעה והתכוונות.

במקביל נמזגים פנימיה עקרונות ריפוי פשוט, שעובדים עם חוקי היקום של אחדות. אנו פועלים על פי חוק ההדהוד, בו על ידי התמקדות המטפל בגופו כשיקוף תמידי לאדם בו הוא רוצה לטפל, מתאפשרת הגשת ריפוי מיידי וחיבור אל מרחב צמיחה אצל המטופל. ראיה זו נובעת ממישור הלב, המקום בו אנו חווים את האחדות השורה בכל.

תאוריה של רפואה סינית וחוקי היקום מוגשת בדרך כלל בחיבור מידי לתהליכים אותם אנו עוברים בגוף, וכך אפשר להטמיע "מתחת לעור" את החומר הנלמד במהירות וקלות.

נושאים שנלמדים באופן חוויתי במהלך השנה:

מהו מגע מרפא – יש עקרונות מאד פשוטים כדי להביא ריפוי,ותמיכה. כשמפנימים אותם לאורך שנת הלימודים, במהלך לימוד תבנית התנועות, הם נכנסים לנו לגוף, ולא נוכל יותר לגעת כמו קודם… עקרונות פשוטים אלו מאפשרים התפתחות פנימית בשל השפעתם הישירה על המוח, הלב והתודעה. אלו העקרונות הנלמדים: לחץ שווה, לחץ מתמשך, תנועה ספיראלית, מתיחות, כיצד להביא מנוחה לתנועה.

חיבור לאדמה – כל הגישה העומדת מאחורי זן-שיאצו וריפוי פשוט, הנה חיבור לאדמה. רובנו חיים מנותקים מחיבור זה. כשאנו עובדים עם האדמה, האנרגיה הזורמת בגופנו מגיעה ללב לפני שהיא מגיעה למוח ולכן הלב, עם האהבה שבו נפתח וזורם אל כפות הידיים והלאה… הקשבה לאדמה מאפשרת יצירת חיבור ושקט הנחוצים לתהליך הטיפולי.

מתיחות מרידיאנים – זו סדרה של שבע מתיחות עליהן אנו חוזרים מדי שיעור. באופן הזה הן מוטמעות היטב בגוף, ודרכן אפשר ללמוד הרבה מהתאוריה המלווה את הקורס. היבט נוסף ומשמעותי – איך ליצור גמישות ברגע. ואנו חווים מדי שבוע את הקסם המתרחש כשמוסיפים למתיחה התכוונות, בצבע, תבנית אור וכו', איך הגוף נהיה גמיש ברגע. היכולת הזו מלמדת אותנו בצורה חוויתית את המשמעות של היותנו הבוראים של בריאותנו ושל חיינו וחיי הכדור בו אנו חיים

שעון ביולוגי בתנועה – יחסים בין המרידיאנים השונים. כיצד הם תומכים ומשפיעים זה על זה. כדאי לקרוא

 מערכת אפיקי הרוחב (zones)– מאפשרת מיקוד ובחירה להעמקת הטיפול.

עזרה ראשונה דרך קצוות מרידיאנים – כמו בעץ, בו רב העלים מסודרים בהיקף, אך מושכים את האור הנחוץ לתהליכי החיים, גם קצוות המרידיאנים מכילים את האור הרב ביותר ולכן יכולים להוות כלי פשוט ורב עוצמה לעזרה ראשונה בתסמינים רבים.

התכוונות דרך שילוב צבעים ותבניות אור – אלו הנושאים המרכזיים שפיתחתי בתהליך ההתפתחות מזן-שיאצו אל ריפוי פשוט. נושא זה נמזג באופן טבעי אל כיתת הלימוד על פי יכולת ההכלה של התלמידים, כיון שאלו נושאים איזוטרים. עם התפתחות התהליך בתוכי וזיקוקו, ידע זה מוכל בקלות הולכת וגדלה בתלמידי

רפואה סינית – לימודי בסיס של פילוסופיה סינית – חמשת האלמנטים, ששת השכבות, המרידיאנים המיוחדים.

מפגשים בטבע כחלק משנת הלימודים – במהלך שנת הלימודים, נצא לשני סופי שבוע במדבר. השילוב של הנוף, האינטימיות ועבודת העומק, מייצר WOW שהולך איתכם לכל מקום. מפגשי הטבע בשנת הלימודים הקרובה יהיו מתואמים עם קורס זן-שיאצו בטבע.

תאריכי המפגשים בטבע בשנת הלימודים 2019-2020

21/11/19 – 23/11/19 – במדבר

13/2/20 – 15/2/20 בצפון

העבודה בטבע, מתרחשת בתנאים פשוטים של אוהל בדואי. ארוחות אנו מבשלים בעצמנו, כחלק מהתהליך, הסדנאות מתחילות בימי חמישי אחה"צ ומסתיימות בצאת השבת. העלות לתלמידים, היא כ 600 ש"ח

להמלצות של תלמידים לחצו כאן