נעמי גולדברג

יוצרת מלמדת ומטפלת בשיטת Iro Shiatsu

מוֹבִילָה נְתִיבִים אֵל עֹמֶק הַשֶּׁקֶט

Iro Shiatsu - שנה א'

לאורך השנה אנו לומדים את חוקי הקוסמוס כפי שהם משתקפים בגוף ובכלים של מגע ונחווה כיצד לגשת לאדם במנחי הגוף השונים (גב, בטן, צד, ישיבה), כשהמטרה, היא להגיע לנוכחות שקטה וחיבור, המאפשרים השפעה והשראה באמצעות תודעה והתכוונות בלבד.

במקביל נמזגים פנימה עקרונות Iro-Shiatsu שעובדים עם חוקי היקום של אחדות. אנו פועלים על פי חוק ההדהוד, בו מתמקד המטפל בגופו שלו, כשיקוף לאדם בו הוא רוצה לטפל. בכך מתאפשרת הגשת ריפוי מידי וחיבור אל מרחב צומח אצל המטופל. יכולת זו מגיעה ממישור הלב, בו אנו חווים את האחדות השורה בכל.

התאוריות של הרפואה הסינית וחוקי היקום, מוגשים בחיבור מידי לתהליכים אותם אנו עוברים בגוף, דבר המאפשר להטמיע את החומר הנלמד במהירות וקלות.

נושאים שנלמדים במהלך השנה:

מגע מרפא – עקרונות  פשוטים לאפשור ריפוי ותמיכה במטופלים: לחץ שווה ומתמשך תנועה ספיראלית, התמקדות וכיצד לפעול מתוך מנוחה כדי לייצר תנועה בשדה האנרגטי.

עקרונות אלו מאפשרים ריפוי עוצמתי והתפתחות פנימית בשל השפעתם הישירה על המוח, הלב והתודעה.

כשמפנימים אותם לאורך שנת הלימודים, הם נכנסים עמוק לגוף-נפש ומרחיבים את האופן והגישה שלנו לריפוי ותפקוד במערכות היחסים בחיינו.

חיבור לאדמה – עיקרון בסיסי העומד מאחורי זן-שיאצו ו-Iro-Shiatsu, הינו החיבור לאדמה.

כאשר אנו עובדים מתוך חיבור לאדמה, אנו חווים נוכחות שקטה ורחבה. הצ'י של האדמה עולה כלפי מעלה, מגיע ללב, וממנו אל כפות הידיים איתן אנו עובדים. אדמה מאפשרת יצירת חיבור ושקט הנחוצים בתהליך הטיפולי.

מתיחות מרידיאנים – סדרה של שבע מתיחות ייחודיות, דרכן אפשר להטמיע באופן חוויתי  חלקים נכבדים מהתאוריה הנלמדת בקורס. נלמד איך ליצור גמישות ברגע, ונחווה מידי שבוע את הקסם המתרחש כשמוסיפים למתיחה התכוונות בצבע, תבנית אור וכו'.

שעון ביולוגי בתנועה – הוא פיתוח ייחודי של Iro Shiatsu הינו הבנת מערכת היחסים בין מרידיאנים השונים. נלמד כיצד הם תומכים ומשפיעים אחד על השני ואיך ניתן להעצים את התהליך הטיפולי מתוך הבנה זו.

מערכת אפיקי הרוחב (zones) – המאפשרת יצירת מימד נוסף, דיוק ומיקוד בבחירה של הפעלת ההשפעות של תהליך הטיפול.

עזרה ראשונה דרך קצוות מרידיאנים – קצוות המרידיאניים מכילים את האור הרב ביותר ולכן יכולים להוות כלי פשוט ורב עוצמה לעזרה ראשונה. כמו בעץ, בו רוב העלים מסודרים בהיקף, קצוות המרידיאניים מהווים שער עוצמתי לריפוי אם נביא אליהם את האור הנחוץ לתהליכי החיים,

התכוונות דרך שילוב צבעים ותבניות אור – הוא אחד הנושאים המרכזיים של ה- Iro Shiatsu. שילוב ממדים אלו מתוך התכווננות במהלך העשייה הטיפולית, יוצר מכפיל כוח בעל עוצמה שלא תתואר על יעילות ומשך הריפוי.

פרקי בסיס ברפואה סינית – חמשת האלמנטים, ששת השכבות, המרידיאניים המיוחדים.

מפגשים בטבע – במהלך שנת הלימודים, נצא לשני סופי שבוע בטבע. השילוב של הנוף הפתוח, ההימצאות בחבורה אורגנית בשילוב עם עבודת עומק, מייצר אפקט פנימי עמוק, שילך איתכם לכל מקום לאורך זמן רב.

שנת לימודים מכילה 3 פעימות לימוד. כל פעימה 12 מפגשים של 4 שעות אקדמאיות וכן שני סופ"שים בטבע.

ההתחייבות הכספית מאפשרת מודולריות והנה לפעימה אחת בכל פעם.

כל תלמיד/ה מחויב במפגש אישי טיפולי/חוויתי שכלול בשכר הלימוד כתנאי להרשמה ללימודים.